סניף תל אביב: 03-5660045 / סניף כפר סבא: 09-7604345
    דוא"ל: Pet.holim@gmail.com
 
   
 
 
  תחומי עיסוק  
 

 
  צרו איתנו קשר  
 

 
 
  עקבו אחרינו  
 
 
 

 
 
     
 

 בעיות עור בעכברים

 
 
     
 
 
מידע כללי:
 
העכבר (Mus musculus ) הינו יונק קטן ממשפחת המכרסמים. מצוי כמעט בכל העולם. כיום נמכר בחנויות לחיות המחמד יחד עם מכרסמים אחרים , כגון: אוגרים , גרבילים וחולדות.
 
עם השנים העכבר הפך לחיית מחמד פופולרית, יחד עם זאת הוא משמש בניסויים מדעיים רבים וכטרף לחיות השונות כגון החתול והנחש.
 
אורך חייהם 1.5-3 שנים, ההריון נמשך כשלושה שבועות כשכל המלטה מונה חמישה עד שמונה גורים. בגיל חודש העכבר כבר מוכן לחיים עצמאיים, ובגיל חודשיים מגיע לבגרות מינית.
 
העכברים הם חיות מאד חברותיות , לכן מומלץ להחזיקם בקבוצות ולספק להם מקומות מסתור ופינות שעשוע בהם יוכלו להנעים את זמנם. חשובה מאד גם השמירה על היגיינת הכלוב והחלפה קבועה של המצע בכלוב, אחרת המצע מתמלא בהפרשותיהם ומהווה גורם למחלות השונות, בעיקר על חשבון מערכת הנשימה ובעיות העור השונות.
 
עכברים הם לרוב צמחוניים אך למעשה בטבע הם אוכלי כל. גם צריכת המים הינה חשובה לתזונה היומיומית שלהם ולכן חשוב לדאוג למים נקיים וטריים.
 
מקרה החודש - דלקת עור חמורה בעכבר:
 
למרפאתנו הגיע עכבר קטן הסובל מזה שלושה שבועות מדלקת עור חמורה. כתוצאה מדלקת זו העכבר שסבל מגירוד קשה, התעסק כל היום בלגרד את מוקדי הדלקת וכתוצאה מכך גרם לקריעתם של חלקי עור (אוטומוטילציה) בעיקר באזור הראש והאזניים.
 
לאחר בדיקות דרמטולוגיות ,הנערכו בהרדמה מלאה על מנת לחסוך סבל מיותר לעכבר, הגענו לאבחנה של דלקת עור ממקור טפילי אשר הסתבכה לדלקת עור מוגלתית משנית.
 
במקרה זה העכבר טופל כנגד שני הגורמים השונים, טפול אנטיביוטי וטיפול נגד הטפיל. במקביל, בתקופת הטיפול הראשונית "ציידנו" אותו בקולר אליזבטני,  בעזרת קולר זה העכבר לא יכול היה להמשיך להתגרד ולפצוע את עצמו ובכך מנענו את החמרת מצבו. השמוש בקולר האליזבטני נפוץ יותר בקרב כלבים וחתולים בעיקר אחרי ניתוחים שונים, על מנת למנוע מהם להוציא את התפרים ולפגוע באזור המנותח.
 
 
מקרה זה מהווה דוגמא לכך שכל חיה זכאית לקבל טיפול מלא. כשאנחנו לוקחים החלטה להחזיק כל סוג של בעל חיים, אנחנו חייבים לזכור כי כל חיה היא בעלת רגשות וכל חיה מרגישה כאב בדיוק כמונו!! עצם היותם פחות מפותחים מהאדם, בהרבה מקרים אין הם מסוגלים לטפל בעצמם ובדיוק במקום הזה, אנחנו- הבעלים, צריכים לשמור עליהם ולדאוג לאיכות חיים תקינה ובריאה.
 
 


נכתב ע"י דר' שירלי לימור – וטרינרית.
 
     
     
     
     
     
   
 וטרינר חירום: 050-6493693 | דוא"ל: Pet.holim@gmail.com

סניף וטרינר תל אביב והסביבה   רח' החשמונאים 107 תל אביב.  טל: 03-5660045
סניף וטרינר כפר סבא והסביבה   רח' ששת הימים 45 כפר סבא .  טל: 09-7604345
סניף וטרינר כפר שמריהו   רח' הזורע 18 א, כפר שמריהו . טל:  050-6493693
סניף וטרינר צור יגאל - ליד כוכב יאיר (חדש)   רח' מצפה ספיר, צור יגאל. טל : 09-8326276
סניף כפר סבא הירוקה   רח' רפפורט 1 – קניון שבירו כפר סבא  טל: 09-7745099
     
מספרי טלפון וטרינר חירום או וטרינר תורן   טל : 050-6493693
 
   
וטרינר כלבים | וטרינר נייד | מרפאה וטרינרית | סירוס כלב | עיקור כלבים |   
קידום אורגני | קידום אתרים