סניף תל אביב: 03-5660045 / סניף כפר סבא: 09-7604345
    דוא"ל:
 officeks@petholim.co.il
 
   
 
 
  תחומי עיסוק  
 

 
  צרו איתנו קשר  
 

 
 
  עקבו אחרינו  
 
 
 

 
 
     
 

 הכשת נחש בעלי חיים

 
 
     
 
הכשת נחש צפע היא אחד ממקרי החירום הווטרינריים הנפוצים ביותר במהלך העונות החמות. כשמזג האוויר מתחמם, נחשי צפע יוצאים מתרדמת החורף עם כמות ארס גדולה בגופם. במקביל, הטמפרטורה הנעימה מובילה ליותר אנשים שמטיילים בגינות ובחיק הטבע עם חיות המחמד שלהם. וכך נוצר מצב שחודשי האביב והקיץ הם עמוסים במיוחד במקרים של הכשת נחש בעלי חיים. חיות מחמד לרוב לא יזהו את הסכנה האורבת שעלולה במקרים מסוימים אף להוביל למוות. מידת החומרה של הכשת נחש בעלי חיים משתנה לפי גורמים שונים, ביניהם מיקום ההכשה, גיל הנחש, כמות וסוג הארס שלו, גיל בעל החיים שהוכש ותזוזה לאחר ההכשה. לא משנה מהי חומרת המצב - מומלץ בחום להביא את חיית המחמד בדחיפות לטיפול במרפאה וטרינרית. ד"ר יובל סמואל - מרכזים לרפואה וטרינרית מפעיל תמיד וטרינר תורן שערוך למקרי חירום 24 שעות ביממה. 
 

הכשת נחש צפע - מה כדאי לדעת 

 
הצפע המצוי, או הצפע הארצישראלי הוא הנחש הארסי הנפוץ ביותר בארץ ומרבית מקרי ההכשות בארץ מקורן בנחש זה. בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, הכשת נחש יכולה לקרות גם באזורים עירוניים והיא לא בהכרח מתרחשת רק באזורים נידחים ורחוקים מהעיר. הכשות נחש לא חייבות להיות קטלניות, אך הן בהחלט יכולות להוביל לסיבוכים רפואיים עבור חיות המחמד שלכם, כגון פגיעה במערכת הלב והנשימה, פגיעה במערכת קרישת הדם, במערכת העיכול ואף פגיעה במערכת העצבים. כדי למנוע כמה שיותר סיבוכים בריאותיים, חשוב להשיג עזרה מהר ככל הניתן. המרפאות שלנו פרושות מתל אביב ועד כפר סבא וערוכות לטיפול בבעיות רפואיות שונות, כך שאצלנו חיית המחמד שלכם תהיה בידיים טובות, גם במקרה של הכשת נחש בעלי חיים שונים. 
 

הכשת נחש בחתול גדול וקטן 

 
לא משנה אם מדובר במקרה של הכשת נחש בחתול גדול או בחתול קטן, כל מקרה של הכשת נחש מצריך עזרה מקצועית מהירה ככל הניתן. אם החתול שלכם גדול יותר מ-15 ק"ג, סיכויי ההחלמה שלו טובים יותר בהשוואה לחתול קטן, אך אין זה אומר שכדאי לחכות עם הטיפול. אם חיית המחמד שלכם הוכשה, צרו איתנו קשר בטלפון שבראש העמוד ואנחנו נשמח להעניק מקצועי ומסור. 
 
     
     
     
     
     
   

 וטרינר חירום: 050-6493693 | דוא"ל: officeks@petholim.co.il

סניף וטרינר תל אביב והסביבה   רח' החשמונאים 107 תל אביב.  טל: 03-5660045
סניף וטרינר כפר סבא והסביבה   רח' ששת הימים 45 כפר סבא .  טל: 09-7604345
סניף וטרינר כפר שמריהו   רח' הזורע 18 א, כפר שמריהו . טל:  050-6493693
סניף וטרינר צור יגאל - ליד כוכב יאיר (חדש)   רח' מצפה ספיר, צור יגאל. טל : 09-8326276
סניף כפר סבא הירוקה   רח' רפפורט 1 – קניון שבירו כפר סבא  טל: 09-7745099
     
מספרי טלפון וטרינר חירום או וטרינר תורן   טל : 050-6493693
 
וטרינר כלבים | מרפאה וטרינרית | סירוס כלב | עיקור כלבים |   
קידום אורגני | קידום אתרים